Červenec 2014

Všechno nejlepší Kájo)

14. července 2014 v 13:59 | Lotty Biondi |  Incidentalmente
K dnešnímu svátku mi byl, tak hezky nadělen rozhovor na krásná.cz. To nám to, ale hezky vyšlo co.) Hezký počteníčko a krásnej den broučci)


Nejlepší horory

11. července 2014 v 13:17 | Lotty Biondi |  orrore
Myslím, že jsme viděla snad každý horor a u některých jsem měla hlavu téměř pod peřinou a u jiných jsem chtěla spíš mlátit hlavou o zeď jak mohli něco tak trapného vůbec natočit. Někdy mají dobrý námět, ale totálně to nezvládají natočit. Jindy to vyústí jen ve strašidelný film bez jediného úmrtí a nebo je to naopak krvák bez žádné pointy.
Kvůli tomu jsme se rozhodla vybrat prozatím 3 horory která za podívání stojí a nejsou jen další ztrátou času. Postupně budou přidávány další.

1. SINISTER
poster
zdroj: www.csfd.cz
Mysteriózní / Horor / Thriller / Krimi
USA, 2012, 110 min
Vypráví o otci od rodiny, který píše knihy inspirované zločiny. Svou rodinu nastěhuje do domu v kterém se stala jedna ze sérií vražd a poté na půdě nachází krabici s nahrávkamy jednotlivých zločinů. Každý zločin je spáchán tak, že je vyvražděná celá rodina, pokaždé jiným brutálním způsobem a zmizí jedno dítě.
Pátráním po vrahovy však zkříží cestu něčemu nadpřirozenému a ohrozí tak svoji rodinu.
Za mě jeden z nejlepších hororů poslední doby. Nejen, že je jako jeden z mála opravdu děsivý, ale i nečekaný. Má příběh a není to pouhé nesmyslné vraždění.

Je léto a ty nemáš peníze na dovolenou? Nezoufej!

8. července 2014 v 15:44 | Lotty Biondi |  Incidentalmente
Pod létem si většina z nás představí moře, opalování, vychlazený drink a žádné starosti. Pokud, ale studuješ a nemáš přes rok žádnou brigádu, není jet na dovolenou k moři taková hračka. Nezapomínej na to, že dovolenou můžeš podniknout i v Čechách a místo jedné velké dovolené si udělat hned několik malých.

Festivaly

Hudba, smích, spousty příjemně naladěných lidí a celý víkend ve stanu či chatce proč ne? Festival si vyber podle hudby, kterou posloucháš a když se domluvíte jako velká parta užijete si spoustu zábavných a nezapomenutelných zážitků.

Můžeš navšítvit například tyhle festivaly:

Festival Mácháč http://www.festival-machac.cz/
Festival se koná předposlední víkend v srpnu a cena vstupenky je momentálně - 1090Kč.
Největší domácí beach open air festival, který patří již po čtrnáct let k tradičnímu zakončení taneční sezony na pláži Klůček u Máchova jezera ve městě Doksy.

Festival je zaměřen na elektronickou taneční hudbu (house, trance, electro...)
Tento rok se můžeš těšit například na Showtek, NERVO, Michal Poliak, Enrico a spoustu dalších.

AIR Festival http://www.airfestival.cz/
Festival se koná 15-16.srpna v Hradci Králové ve Festivalparku. Cena vstupenky je momentálně - 199Kč.
Jde o taneční festival na kterém se nám představí i spoustu zahraničních interpretů.


Easy? Kniha plná neočekávaného.

2. července 2014 v 21:27 | Lotty Biondi |  Idea di

Easy?

Autor: Tammara Webberová

Jackie, která jde místo na svou vysněnou školu na vysokou školu se svým dlouholetým přítelem, netuší, že jí její přítel už po 2 měsících bezdůvodně opustí. To ji raní tolik, že poprvé v životě propadá a zamešká školu. Přátelé, které měla se svým přítelem, jí ignorují.

Když jí po dvou týdnech naprostého šoku vytáhne její kamarádka na večírek. Při odchodu na osamělém parkovišti se jí pokusí znásilnit kamarád jejího bývalého přítele. Naštěstí však včas zasáhne neznámý mladík a zachrání jí. Rozhodne si nechat tento hrůzný zážitek pro sebe a snaží se ho vypudit z hlavy, ale jak naschvál neustále potkává svého zachránce Lukase. Dokonce chodí na stejnou hodinu, jak ona a neustále jí pozoruje a něco si skicá do bloku. Postupem času si uvědomí, že ji Lukas něčím šíleně přitahuje.

Zároveň si dopisuje po e-mailu s asistentem učitele, který ji má pomoc dohnat zameškanou látku a nepropadnout. Jejich dopisování ji, ale také nějak okouzlí a přála by si vědět jak pan záhadný vypadá.

Kluk, který jí napadnul, jí nepřestává obtěžovat a hledá další příležitost k útoku. Jackie je z té situace zoufalá a váhá, jestli se s tím má někomu svěřit. Lukas nad ní naštěstí drží ochranou ruku a dohlíží na ní i on sám má totiž děsivé tajemství.

Jak celý příběh nakonec dopadne, se můžeš dočíst v knize.

Nevěděla jsme co od knížky čekat a měla jsem strach, že půjde o klasický příběh dospívajících lidí ze školního prostředí. Po přečtení začátku, kde se hned odehrává napadení a pokus o znásilnění hlavní hrdinky mi došlo, že rozhodně o typický příběh dospívajících nepůjde. Knížka je chytlavá a myslím, že jí přečtete jedním dechem. Děj se vyvíjí nečekaně a je v něm spoustu zajímavých zápletek. Takže knížku rozhodně doporučuji a myslím, že určitě stojí za přečtení.