Říjen 2013

Dělat au-pair, má i stinné stránky.

31. října 2013 v 21:03 | Lotty Biondi |  Consigli
Jak se nejlépe naučit jazyk. Přece si za ním dojet. Bohužel, jen málo z nás má možnost a finance na pobyty či studování v zahraničí.
Naštěstí existuje i možnost dělat v zahraničí au-pair. Au-pair je v podstatě o tom, že žiješ v zahraničí zadarmo u nějaké rodiny doma. Máš zadarmo jídlo a celkově jsi taková součást rodiny. Ty za to hlídáš děti, vodíš je do školy a děláš nějaké domácí práce. Za to dostáváš kapesné. Vše závisí na smlouvě a dohodě s rodinou. Jak se stát au-pair? Stačí se porozhlédnout po internetu už je spoustu agentur, které ti i umožní hovory přez skype s různýma rodinama.
Tady je například stránka kde si hledáš rodinu a rodiny au-pair. http://www.world-au-pair.com/

Některé holky si to nemůžou, vynachválit a na konci pobytu si s rodinou tykají a připadají si, jako součást rodiny.
Ale.
Některé si zažívají peklo. Narazila jsme na internetu na pár online deníčků au-pair. Opravdu jsme nevěřila do jakých rodin se můžete dostat.
Jedna dívka dělala au-pair ve švédsku, bohužel se dostala do rodiny, které žila v jakém si společenstvím podobnému sektě. Žily jakoby o pár let pozadu. Au-pair každý den musela vozit kolečka dříví a dělat klobásy. Když se jim pro ní nechtělo dojet, musela jít po tmě lesem a sněhem 7km. Děti měli právo na všechno a všechno muselo být po jejich. I když do dívky kopali, že měla obrovské modřiny. Hostmáma to kladla za vinnu jí. Nebo jí rodina poslala k nějaké kamarádce na víkend aby si odpočala. Ta kamarádka jí dávala od rána do noci všemožné ůkoli a druhý den na ní vyjela, že je hrozný člověk, že je nezdvořilá, že by se za sebe měla stydět a odvezla jí pryč. Nakonec z toho vyplynulo, že ona kamrádka je psychicky nemocná kvůli tomu, že jí opustil manžel.
Jeden z deníčků nalezneš zde http://placataplaneta.blogspot.se.

Moje malé království

28. října 2013 v 11:49 | Lotty Biondi |  Lo
Řekla jsme si, že vám udělám takovou malou exkurzi po mém malém království, kde vzniká většina článků, kde se ráno probouzím a kde jsou moje poklady. Doufám, že vás bude moje království inspirovat.
Každý z nás má pokojíček, který o nás vypovídá. Většina dívek miluje "serepetičky". Různé krabičky, svícínky, rámečky a věci, kterýma může svůj pokojík vyzdobit.
Uznej, že kdyby tvoji přátelé viděli tvůj pokoj, poznali by, že je tvůj aniž by to věděli.
Jako každá z vás mám nejoblíběnější část svého pokojíčku. Jelikož miluju nakupování, tak jsme si pro svoje milované botičky, oblíbené bundičky a topy. Vytvořeli speciální část určenou jen pro ně. Pojízdný věšák na oblečení je skvělá vychytávka, kterou ti můžu jen doporučit. Nemusíš si oblečení pečlivě skládat do sloupečků a ke všemu ti krásně dotvoří atmosféru pokoje. Navíc si můžeš každý měsíc změnit téma oblečení na stojanu.


Tetování s rozmyslem!

27. října 2013 v 10:18 | Lotty Biondi |  Consigli
Při projíždění listopadové Top dívky jsme narazila na tetování hvězd. Ať už lávev od kečupu na kotníku (Jackson Rathbone) či potetovaných chodidel (Miley Cyrus) a celé ruce potetované holubičkama (Demi Lovato).

Sometimes you've gotta fall before you fly...
(zdroj: http://weheartit.com/entry/83719039/search?context_type=search&context_user=benkebarbara&query=Tattoo)
Tetování rozhodně není nic špatného a pokud si starší 16let a máš souhlas rodičů, můžeš si ho pořídit i ty. Nezapomínej, ale na to, že si tuhle ozdobičku budeš nosit do konce života. Lasery na odstranění tetování jsou velmi drahé a bolestivé.
Proto je nejlepší si své tetování, co nejlépe rozmyslet aby jsi pak nelitovala.

Uštvání za čin z dětské hlouposti - Kyberšikana

15. října 2013 v 21:30 | Lotty Biondi |  Consigli
Většina z nás někdy přesmýšlela o tom, že vyfotí svému klukovi lechtivější fotku. Některé z nás to dokonce udělaly a některé to neposlaly jen svému klukovi. Některé se vyfotily když jim bylo 13let jiné v 18letech, ale to nic nemění na tom. To jedna fotka může způsobit.
Kyberšikana už je neuvěřiteleně rozšířená záležitost a stačí tak málo, aby ses její obětí stala i ty. Bohužel i naštěstí jsou u nás měřítka nastavená trošku jinak než v cizině či například v Americe, kde je situace naprosto k pláči. Stačí jedna fotka k zmaření celého života.

Jako příklad bych uvedla Amandu Todd
Amandě bylo pouhýh 12let když na chatu potkala muže, který se vydával za jejího kamaráda. Věřila mu. Jednou jí přemluvil aby mu na webkameru ukázala prsa. Udělala to. Rok poté se jí ozval na Facebooku, znal její adresu, školu, přátelé. Nechápala, jak ji našel. Napsal jí, že pokavaď mu neudělá na webkameru erotickou show, rozešle fotku jejích prsou všem. Show neproběhla a on fotografii rozeslal a dokonce si založil na Facebooku její falešný profil, kde byli na profilové fotce její prsa.
(zdroj: thehackernews.com)