Váš obličej a váš účes: Hodí se k sobě?

26. srpna 2010 v 19:09 | Lotty Biondi |  Per la bellezza
Váš obličej a váš účes: Hodí se k sobě?
Pokaždé, když se podíváte do zrcadla, tak jste zoufalá z toho, že máte špičatou bradu, široké čelisti, nebo buclaté tváře. Se svým obličejem nejste vůbec spokojená… Přitom by stačilo pár kadeřnických triků a vaše výrazné partie jsou ty tam.


Rozlišují se čtyři typy obličeje - čtvercový, kulatý, oválný a podlouhlý. A pro každý z nich umí kadeřnice vykouzlit hned několik střihů, které vaše problémové partie zakryjí a vy už si nebudete muset každé ráno lámat hlavu nad tím, jak nápadné čelisti, špičatou bradu nebo vysoké čelo zamaskovat.
Co sedí vašemu obličeji? Ano, podíváme se na ty správné účesy pro váš typ. Pak už stačí domluvit se s kadeřnicí, jak si představujete váš ideální účes.
Čtvercový obličej Jestli máte široké čelo a čtvercový tvar čelisti, tak jste přesně majitelkou tohoto typu obličeje. Co s tím? Jak zamaskovat výrazné partie? Jednoduše! Volte vrstvené účesy s mírnými vlnami. Pěšinku si nedělejte v žádném případě uprostřed hlavy, ale směřujte ji na některou ze stran. Zapomenout byste rozhodně měla na uhlazené vlasy, do kterých jste napatlala tuny gelu! Jen byste podtrhla šířku vašeho obličeje. A vyhněte se také tomu, abyste vlasy stahovala do culíku, zase byste na čtvercový obličej jen upozorňovala.
Kulatý obličej Jak poznáte, že právě vy máte kulatý obličej? Pokud je vzdálenost mezi vaším čelem a bradou stejná jako mezi tvářemi, tak je to jasné, tento typ patří vám. Co je pro vás jako stvořené? V čem se blýsknout? Zvolte si krátký střih s kratší ofinou, který obličej opticky zeštíhlí. Pokud si nechcete uškodit a vypadat buclatě, nenoste kudrnaté účesy.
Oválný obličej Už jsme se konečně dostali ke špičaté bradě, která je pro ženy majitelky, vadou na kráse. Ale dámy, ono to zase tak špatné nebude… Ano, špičatá brada je společně s širokými lícními kostmi a úzkým čelem typickým znakem oválného obličeje. Pokud se pyšníte tímhle typem obličeje, můžete si gratulovat. Vy si prostě na hlavě můžete vytvořit jakoukoliv kreaturu a pořád budete vypadat skvěle!
Podlouhlý obličej Charakterizuje vás vysoké čelo a dlouhá brada? Tak to je jasné, s největší pravděpodobností patříte do této kategorie. Máte obličej, který potřebuje opticky rozšířit a tak bude nejvhodnější, když zvolíte krátký účes, nejlépe našikmo sestříhaný. Výbornou volbou jsou kudrnatější vlasy stylizované do bobu s ofinou. Naopak nedoporučujeme dlouhé, nebo delší rovné vlasy stejné délky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama