Tanec - jak formuje naši postavu?

26. srpna 2010 v 19:16 | Lotty Biondi |  Per la bellezza
Tanec – jak formuje naši postavu?
Smím prosit? Na tuhle otázku byste neměla odpovídat ne. Jen si běžte skočit. Uděláte tělu stejně dobře jako na hodinách aerobiku. A postavu vám budou závidět všechny holky z ulice.

Pokud vás nebaví křepčit na parketu jen tak, říkejte si, že to děláte pro svou postavu. Účinky tance na její tvar jsou přímo geniální. Ovšem stejně jako ve stravování a v sexu, chce to jistou pravidelnost i v tomto případě. Ale, tak co byste si nezatančila jen tak doma před zrcadlem za nudného zimního večera? Je to velmi osvěžující! Proč vám tělo poděkuje? Pokud se budete tanci věnovat pravidelně, můžete počítat s následujícími popsanými výsledky:
  • Celá spodní část vašeho těla bude podstatně více tonizovaná, a to zvláště v oblasti svalových skupin lýtek, stehen, hýžďového svalstva, svalstva krajiny břišní a oblasti boků.
  • Dosáhnete posílení hlavních svalových skupin spodních partií vašeho těla včetně svalstva zadní i přední strany stehen a svalů hýžďových. Některé taneční pohyby, jako je příklad posouvání partnera kupředu při swingu, působí na trojhlavý i dvojhlavý sval pažní, na deltové svaly pletence ramenního a na prsní svalstvo.
  • Podaří se vám omezit vaši tělesnou hmotnost a zlepšit stav srdečně-cévního systému.
  • Country tance, tance lidové, jazz, swing, samba, salsa, polka a step docela fungují jako klasická aerobní cvičení. U dalších forem tance, jako jsou například moderní styly nebo balet, záleží efekt aerobního cvičení na pohybech a jejich tempu.
A proč vám poděkuje psychika Podle výsledků studie provedené vědeckými pracovníky Reed College v Portlandu ve státě Oregon jsou tanečníci spokojenější, sebejistější, mají vyšší sebedůvěru, jsou tvořivější, koordinovanější, optimističtější, inteligentnější a disponují vyšší hladinou energie. Tanec navíc dokáže navozovat nadšenou euforii, pomáhá zlepšovat náladu, zmírňuje stres a propůjčuje životu jiný, pestřejší rozměr. Tak holky, má to jen samá pozitiva. Hurá na večírek, rozhoupat se v bocích a
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama