Prohřešky proti krásným vlasům I.

25. srpna 2010 v 11:51 | Lotty Biondi |  Per la bellezza
Prohřešky proti krásným vlasům I.
Závidíte občas modelkám jejich zdravou bujnou hřívu? Ptáte se často sama sebe, čím to je, že jsou vaše vlasy nekvalitní, bez lesku a třepí se? Možná svým vlasům škodíte, aniž byste si to uvědomovala…

Myjete si vlasy správně?
S šamponem to není nutné přehánět. Většinou stačí množství »lískového ořechu« na jedno mytí. Každodenní mytí je možné jen se šampony, které jsou k tomu určeny a jejich složení vlasy příliš nevysuší. Složení šamponů má vliv také na to, jak pění. Určitě ale neplatí, že čím více pěny, tím lépe jsou vlasy umyté. Hlavně šampon z vlasů řádně vypláchněte. Splachujte vodu, pokud možno, po směru růstu, tedy od čela směrem k týlu, ne nad vanou či umyvadlem v předklonu, což je ale samozřejmě praktičtější i častější způsob.

Opatrně s ručníkem

Mokré vlasy jsou velmi křehké, takže důležité je i opatrné vysoušení ručníkem. Doporučuje se vodu z vlasů spíš jen vymačkávat, rozhodně je ručníkem nijak razantně netřete. Ideální je nechat své kadeře volně proschnout.

Nejlépe rozpuštěné

Vlasy stažené po celý den gumičkou, v copu nebo drdolu trpí. Střídejte proto občas účesy a nechávejte vlasy volně rozpuštěné alespoň doma. Zcela nevhodné jsou klasické gumičky, používejte alespoň textilní, které vlasy tolik nestahují. Pokud si občas zastříhnete konečky vlasů doma, učiňte ta zásadně ostrými nůžkami. Ty nechají rovně zakončený konec vlasu, tupé nůžky ho ale výrazně rozštěpí a poškodí.

Netupírovat

Tupírování vlasů naštěstí již není příliš moderní, přesto se v různých retro stylech vrací natupírované objemné účesy. I tupírování může vlasy výrazně poškodit. Jde totiž o úpravu zcela pro vlasy nepřirozenou, při česání od konce vlasu se poškozuje jeho vrchní ochranná vrstva.

S vlásky jako v rukavičkách

To stejné platí i pro česání. Vyhněte se nějakému razantnímu česání, vlasy je nutno česat bezbolestně a lehce, a to směrem od hlavy k volnému konci. Zacuchané vlasy rozčesáváme opatrně a postupně, abychom vlas nepřetrhly.

Zdroj: www.originalite-style.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama