Podpatky a vaše zdraví

27. srpna 2010 v 13:31 | Lotty Biondi |  Consigli
Podpatky a vaše zdraví

plaz
Prodlužují nohy, dodávají sebevědomí, ale někdy také pekelně bolí. Milujeme je a zároveň bychom je občas nejraději zuly a šly naboso. Škodí nám?

Ženy mají čtyřikrát častěji problémy s chodidly než muži. A mohou za to právě vysoké podpatky. Neustálým stlačováním se noha deformuje. Pokud jste denně na jehlách, mohla se vaše chodidla natolik zdeformovat, že už nebudete moci nosit placaté baleriny nebo tenisky. Vaše noha se přizpůsobila výhradně podpatkům a zvykla si našlapovat pouze na špičky.

Bolí mě hlava, ach ty podpatky

To, že nás bolí hlava svalujeme na počasí, nízký tlak a stres. Ale obvinila jste z toho také vaše oblíbené lodičky? Jakmile si nazujete vysoké podpatky, pata se nepřiměřeně vyzdvihne a centrum gravitace se přesune dopředu na špičky. Tím se vyvine nepřiměřený tlak v kotníku, kolenou a nakonec po celé délce páteře. Svaly za krkem ztuhnou, tlačí na nervy a nás tak rozbolí hlava.

Abyste předešla zrohovatělé kůži, nehezkým kladívkovým prstům a otlakům, nakupujte boty chytře. Nejlepší je zkoušet je odpoledne nebo večer, kdy jsou chodidla po celém dni trochu nateklá. Ráno do nich sice vklouznete bez problému, ale přes den by vás botky nepříjemně pnuly.

Zpříjemněte si chůzi na podpatcích

Ohromný rozdíl v pohodlí poznáte, když si pořídíte příjemné gelové polštářky. Osobně bez nich na večírek už neodcházím. Budete mít pocit jako v bačkůrkách a nohy se v nich neunaví ani při protančené noci. Oceníte je také po celodenním pobíháním po kanceláři.

Máte-li soukromí, zkuste chodidla i lýtka každou třetí hodinu promasírovat. V přeplněné kanceláři si tento luxus dovolit zřejmě nemůžete, tak nezapomeňte nohy alespoň protáhnout, aby se prokrvily. Rada nad zlato: "Noste podpatky jen odpoledne nebo večer a střídejte je s balerinkami a teniskami.

Já vím, že se podpatků nikdy nevzdám a ani poznatky podiatrů mě neodradí od toho chodit na vysoké noze. Na druhou stranu dobíhat tramvaj nebo sklouzávat z kopce na kramflecích mě rozhodně nebaví. Lodičky a XXL podpatky si užívám až večer. A jak jste na tom vy? Vyplatí se trpět pro krásu a svůdné nožky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama