Péče o nehty: levně a kvalitně doma!

26. srpna 2010 v 19:10 | Lotty Biondi |  Per la bellezza
Péče o nehty: levně a kvalitně doma!
Už vás unavuje sedět každých čtrnáct dní v salónu, kde jen ztrácíte svůj čas? Vykouzlete si elegantní, upravené ruce v teple a pohodlí vašeho domova.

Nezapomeňte si pořídit…
Kvalitní pilníček je základní součástí vaší manikúry. Kovové a safírové pilníky jsou naprosto nevhodné. Nehty se po jejich použití třepí a lámou, proto je důležité vybrat si kvalitní skleněný, popřípadě plastový pilníček. Skleněný pilník obrousí nehty jemně a nepotrhá strukturu vašeho nehtu jako jiné ostatní pilníky. Další neodlučnou částí nehtové výbavy je leštička. Seženete ji v každé drogerii.
Jak na to?
Vyšetřete si pro sebe hodinku času. Pohodlně se usaďte. Očistěte z nehtů starý lak bezacetonovým odlakovačem. Do misky si napusťte vlažnou vodu a dopřejte vašim rukám desetiminutovou koupel. Změknou jak nehty, tak i kůžička, kterou bez námahy odstraníte. Po té použijte vyživovací a pěstící olej. Jemně odstraňte kůžičku okolo nehtů a pusťte se do pilování. Po upravení nehtů do správného tvaru rozhodněte, na jakou barvu máte náladu. Ale ještě před tím nezapomeňte na leštičku.
Přirozenost je krása…
I přes fakt, že červené nehty se z módy nikdy nevytratí, francouzská manikúra má svoje kouzlo přirozeně krásných nehtů pařížské elegance. Pokud chcete, zakupte si vyživující podkladový lak. Zabráníte tím poškození vašich nehtů barvivy z obyčejných laků. Výživa nehtů je velice důležitá, proto by se neměla zanedbávat. Pokud tedy nepoužijete vyživující podkladový lak, existují vyživující olejíčky, olejové tužky či výživa aplikující se přímo do lůžka nehtu.
Po použití podkladového laku na celou plochu nehtu aplikujte pouze na bílý okraj opravdu bílý lak. Konturovací lak s tenkým štětečkem je nejlepší volbou, pokud si nechcete kupovat nalepovací šablonky, podle kterých špičku nehtu pohodlně zbělíte. Nezapomeňte použít vrchní lak, který slouží jako ochranný plášť. Zabrání olupování bílého svršku, takže nikdo ani po týdnu nepozná, že opravdu nemáte tak nádherně čisté a zdravě vypadající nehty.
Místo bílého konturovacího laku je možné použít i suchou tužku pod nehet. Použití této metody »vybělení« je rychlejší, ale činnost musíte opakovat nejméně každý druhý den. Barva se smývá a není tu cesty, jak ji k nehtu zafixovat.
Každodenní péče
Nezapomeňte si své ruce každý večer po koupeli namazat mastným hydratačním krémem. Nejlépe s obsahem mandlového oleje. Ruce musí být čisté, aby se krém mohl lépe vstřebat. Nezapomeňte si natřít i zápěstí a místa, kde vaše kůže ráda tvrdne a schne, zejména v oblasti loktů. Hýčkejte své ruce a nechejte je líbat od okouzlujících gentlemanů. Není se za co stydět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama