Nízké sebevědomí? Řešte to!

26. srpna 2010 v 20:00 | Lotty Biondi |  Consigli

Pokud vás trápí problémy tam, kde jsou nejvíc vidět - na obličeji či jinde na kůži, nenechejte si jimi kazit život. Korektivní dermatologové jsou trochu jako sochaři - mohou zlepšovat různé defekty,, mohou tvarovat, formovat i vyplňovat.


Dnes existuje celá řada metod, které mohou obličej výrazně omladit a vylepšit. Řešit se dají ppigmentové skvrny, pleť bez energie a jasu či známky ubíhajícího času a mnohé další problémy.

Radí estetická dermatoložka

Ženy sice touží po vylepšení pokožky nebo omlazení, ale na druhé straně nechtějí být celé týdny vyřazeny z aktivního života. Společně s MUDr. Věrou Terzijskou se podívejme, jaké jsou možnosti a nejmodernější metody.


Mezi nejčastěji užívané patří aplikace botulotoxinu a kožních implantátů a nově také frakční laser. Výběr techniky záleží na druhu vrásek i stavu pleti. Výborných výsledků lze dosáhnout kombinací více metod. Výsledek je výraznější a trvalejší. Vliv věku zastavit nelze, ale můžeme jej zmírnit. Počínaje preventivním používáním kvalitních kosmetických přípravků, životním stylem a další péčí konče.

Frakční laser je šetrnější

Technik, kterými lze omladit pokožku obličeje, krku a dekoltu, je samozřejmě víc. Frakční lasery fungují jako neinvazivní metoda pro omlazení. Tímto zákrokem se váš obličej vrátí o několik let zpět. Pokožka je vypnutější, získá mladistvější vzhled a zlepší se její tonus.
V principu se jedná se o aplikaci laserových paprsků do povrchové a střední vrstvy kůže. Díky tomu dochází k aktivaci regeneračních pochodů, včetně zvýšené tvorby kolagenu, aniž by bylo nutno zasahovat do hlubokých vrstev kůže, jak tomu bylo u starších typů laserů.
S frakčním laserem rovněž dochází k výrazně rychlejšímu hojení. Odstraňuje jemné drobné vrásky, nikoliv výrazné mimické, a vylepšuje strukturu a tonus pleti.

Odstraní i jizvy

Neslouží jen k regeneraci a omlazení, ale odstraňuje také pigmentové a stařecké skvrny, jizvy po úrazech či po akné. Dobré výsledky jsou také u chirurgických a popáleninových jizev a nerovnoměrné pigmentace.


Samotný zákrok téměř nebolí, laserový paprsek způsobuje jen pocit štípání. Poté pacient pociťuje pálení, které trvá asi hodinu až dvě a v té době obličej chladíme.

Od středy do pondělí

Doprovodným jevem je silné zarudnutí, které přetrvává dva až tři dny. Kolem oči se může objevit lehký otok. Poté se kůže dva, tři dny olupuje. Vše je samozřejmě individuální.
Uděláme-li zákrok například ve středu, může žena jít v pondělí do práce a klidně použít make-up. Ten je ostatně možné aplikovat již 24 hodin po zákroku, jelikož na obličeji se utvoří pouze suchá kůže.
Na opalování je ovšem třeba zapomenout po dobu dvou měsíců. Poté je nezbytná aplikace krémů s vyššími ochranným faktorem.
MUDr. Věra Terzijská vystudovala Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze. Po ukončení studia nastoupila na kožní kliniku Fakultní nemocnice Bulovka, kde také absolvovala atestaci z dermatovenerologie. V současnosti vede soukromou Korektivně dermatologickou ambulanci v Praze. Zároveň se věnuje výuce lékařů v některých sekcích korektivní dermatologie a dlouhodobě také odborné publikační činnosti v oboru dermatovenerologie. Pořádá a vede odborná školení v oblasti využití laseru, kožní regenerace a dermatochirurgie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama