Mýty o vlasech – vyžeňte blbosti z hlavy!

26. srpna 2010 v 20:05 | Lotty Biondi |  Consigli
Mýty o vlasech – vyžeňte blbosti z hlavy!
Možná se i vy řídíte v oblasti péče o vlasy nesmyslnými pravidly a pak se jen neustále divíte, proč jsou vaše vlasy tak nekvalitní…

Mýtus číslo jedna
Vlasy se častým mytím ničí a více mastí
Právě naopak - myjte je klidně tak, jak potřebujete. Při velkém rozmezí mezi jednotlivým mytím vlasů narůstají nečistoty, které lze později odstranit již jen hloubkovým čištěním. Pak se vlasy lámou a jsou jako bez života.
Mýtus číslo dvě
Mytí vlasů bych neměla zbytečně prodlužovat
Masírujte důkladně pokožku při každém mytí, tím uvolníte mrtvé buňky, vylepšíte oběh a podpoříte růst. Masáž je dobrá právě i pro mastné vlasy. Položte palce za uši a roztáhněte prsty. Jemně tlačte na pokožku a pohybujte kůží. Začněte zezadu od krku až k temeni. Nikdy vlasy netahejte.
Mýtus číslo tři
Čím více šamponu, tím kvalitněji umyté vlasy
Před šamponováním vlasy spíše důkladně namočte, šampon pak bude lépe pěnit a vám postačí jedna dávka. Není nutné, tak jak uvádí někteří výrobci, šamponovat dvakrát. Používejte vždy raději jemné šampony, i když máte normální vlasy.
Mýtus číslo čtyři
Kondicionér vlasy mastí
Kondicionér aplikujte skutečně po každém mytí. Na mastné vlasy pak kondicionér na ně speciálně určený. Pro vlasy jemné je pak naprosto nezbytný, zatáhne povrch vlasu, takže se pak stane odolnějším, tolik se netřepí a vlasy jsou lesklé.
Mýtus číslo pět
Čím více šampon pění, tím je kvalitnější
Šampony, které hodně pění, nemusí být nutně lepší než jiné. Čím více pěny, tím je šampon hrubší.
Mýtus číslo šest
Je dobré používat delší dobu jeden druh přípravku
Určitě lze doporučit používat například stejnou dvojici výrobků - šampon a kondicionér, ale u jednoho druhu dlouho nezůstávejte. Najděte si maximálně tři druhy, které vám osobně vyhovují, a střídejte je.
Mýtus číslo sedm
Vlasy je třeba pořádně vysušit
Určitě můžete vlasy promnout ručníkem, ale netřete je příliš rychle. Zvlášť když jsou vlasy mokré, jsou nejvíce křehké, chovejte se k nim se zvláštní péčí. Také je jemně pročesávejte.
Mýtus číslo osm
Raději vlasy vůbec nesušit fénem
Škoda nenastane sušením, ale přesoušením při vysoké teplotě buď z vysoušečů nebo nahřívaných natáček


Čemu jste přestala věřit vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 26. srpna 2010 v 20:15 | Reagovat

Ahojky! Mrkni se na můj web jsou tam soutěže určitě si nějakou vybereš.. Soutěže jsou lehké takže je zvládneš i ty.. Hraje se o diplomy a ceny. Taky se ti omlouvám za reklamu ( promin).. Děkuji ti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama