Dejte vlasům objem – je to hračka!

25. srpna 2010 v 12:13 | Lotty Biondi |  Consigli
Dejte vlasům objem – je to hračka!
Móda se právě odklání od hladkých malých účesů a přeje nadýchaným a objemnějším tvarům. Pomocí našich rad se vám jistě podaří doma vykouzlit báječný účes i z vlasů jemných a slabých.

Rada č. 1: Dobře vysušit

Stylingové přípravky nikdy nedávejte na vlasy, ze kterých ještě kape voda. Nejdřív je trochu prosušte v předklonu a teprve pak na ně naneste pěnové tužidlo. Potom vlasy sušte přes velký kulatý kartáč fénem a dbejte na to, abyste dobře vysušily i konečky vlasů. Zůstanou-li vlhké, brzy zplihnou nebo se otočí na jinou stranu, než chcete.

Rada č. 2: Kondicionérem šetřete

Kondicionér nebo balzám vlasům prospívá, ale jestli chcete nadýchaný účes, naneste ho jen na délky vlasů. Tento trik vám zaručí, že vlasy nebudou od kořínků zplihlé.

Rada č. 3: Lak ke kořínkům

Je to báječný způsob, jak zvednout vlasy přesně tam, kde je to zapotřebí. Přehoďte vlasy přes hlavu a spodní vrstvu nastříkejte zlehka lakem. Nebo použijte speciální přípravek na objem od kořínků, který naneste přímo ke kořínkům pramenů, které nesmějí zplihnout.

Rada č. 4: Lehký styling

Dávejte pozor, abyste jemné vlasy nepřetížila spoustou stylingu - pěny, gelu, lesku a laku. Používejte jen zásadně přípravky pro jemné vlasy a pokud možno pouze malé množství, jinak hrozí, že vlasy ztěžknou a budete je muset umýt a začít znovu. Raději se vyhněte voskům a vlasovým krémům, ty se obecně pro jemné vlasy příliš nedoporučují.

Rada č. 5: Obří natáčky

Zaručený způsob, jak dodat jemným vlasům fantastický objem a trvanlivost, jsou velké natáčky. Použijete-li hodně velké natáčky na suchý zip, nemusíte se bát, že budete mít vlasy vlnité. Vlasy natužte, rozdělte do pramenů, natočte a vyfénujte. Nakonec můžete vlasy ještě přefoukat přes velký kulatý kartáč.

Rada č. 6: Střídejte pěšinku

Jestli si češete pěšinku stále na stejném místě, vlasy si zvyknou a kolem pěšinky jsou brzy zplihlé. Když si ji ale učešete vlevo a podruhé vpravo, vlasy kolem ní budou pěkně zvednuté.

Rada č. 7: Zesvětlené pramínky

Světlé pramínky rozzáří každý účes, dodají mu krásné odlesky a plastický vzhled. Také se zvětší i objem účesu. Každé odbarvení totiž dodá jednotlivým vlasům více objemu. Jemným vlasům svědčí i tónování. Musíte ale myslet na to, aby vlasy vypadaly zdravě, neztrácely lesk a pružnost. To vše jim zajistí lehké vlasové kúry pro jemné vlasy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama